پلتفرم بررسی مقایسه‌ای سهام

محیطی برای معرفی نقاط قوت و ضعف سهام و صنعت در بازار سرمایه ایراناهداف

• ایجاد بستری برای بهره‌گیری از خردجمعی در بازار سرمایه

• ایجاد چهره واقعی شرکت‌ها و صنایع شامل جنبه‌های مثبت و منفی

• مشارکت تحلیلگران و سهامداران در معرفی شرکتها و صنایع

• تولید ابزاری برای معرفی شرکت‌ها و صنایع در یک نگاه

• کمک به تصمیم‌سازی سرمایه‌گذاران و مشتریان بازار سهام

معرفی

پلتفرم بررسی مقایسه‌ای سهام، بستری هوشمند برای فعالان بازار سرمایه است که تلاش نموده با کمک تحلیلگران، خبرگان و ذی‌نفعان بازار محیطی یکپارچه برای به اشتراک‌گذاری ایده‌ها و نظرات کاربران گرامی را فراهم کند و از این طریق امکانی مهیا سازد تا نقاط قوت و نقاط ضعف سهم‌ها و صنایع مختلف موجود در بازار سرمایه به طور یکپارچه در دسترس کاربران قرار گیرد. این ایده نوآورانه تلاش نموده است تا با ایجاد دیدی جامع از هر سهم یا صنعت، از طریق ارائه جنبه‌های مثبت و منفی آن، امکان تحلیل بهتر و بررسی دقیق‌تر بازار را برای همه کاربران خود فراهم نماید.

مزایا

• در هر مکان و در هر زمان از آخرین وضعیت هر شرکت یا صنعت مطلع باشید.

• با تأکید بر داده‌های بلندمدت و بنیادی

• رابط کاربری ساده و آسان

• امکان استفاده برای کاربران با هر دانش علمی

• امکان مقایسه جنبه‌های مثبت و منفی هر سهم یا صنعت

• قابلیت شناسایی سهام‌ها و صنعت‌های برتر بازار سرمایه ایران

• دسترسی به شرکتهایی با دارایی‌های ارزشمند، ترازنامه قوی، درآمد پایدار و …بررسی

پلتفرم بررسی مقایسه‌ای سهام تمام تلاش خود را در راستای ارائه اطلاعات مورد نیاز تحلیلگران و به خصوص تحلیلگران بلندمدت و بنیادی به کار گرفته است و در این راستا با استفاده از روش تحلیل SWOT توانسته است اطلاعات را در اختیار عموم قرار دهد.

عملکرد این پلتفرم به‌گونه‌ای است که باعث می‌شود مطالب خنثی که تأثیری در تصمیم‌گیری افراد ندارند، امتیاز کمتری کسب کنند و صرفا اطلاعات بااهمیت در اختیار کاربران عزیز قرار گیرد.

مزیت رقابتی

در بازار سرمایه ایران سامانه‌ها و پایگاه‌های بسیاری وجود دارد که به تحلیل بنیادی پرداخته‌اند و با بررسی عوامل متعددی همچون «وضعیت مالی و سودآوری شرکت»، «محصولات تولیدی»، «رقبا»، «چشم‌انداز رشد بازار شرکت در آینده»، «قدرت نام تجاری شرکت»، «تیم مدیریتی»، «تامین‌کنندگان شرکت» و … به ارزش ذاتی یک شرکت دسترسی خواهند داشت. ما در پلتفرم بررسی مقایسه‌ای سهام، چکیده تمامی بررسی‌های انجام شده در مورد یک شرکت را به صورت جدول مختصر و مفید در اختیار کاربران عزیز قرار داده‌ایم تا با یک نگاه سریع به وضعیت آن شرکت یا صنعت آگاه شوند.عملکرد

در این پلتفرم كاربران عزیز قادر به كسب اطلاعات مختلف در مورد سهم‌های مختلف و صنایع گوناگون می‌باشند. پلتفرم بررسی مقایسه‌ای سهام یک شبکه اجتماعی است که می‌توانیم نقاط قوت و ضعف سهام، صنعت و ... را به اشتراک بگذاریم.

در بلندمدت این پلتفرم می‌تواند به یکی از ابزارهای تحلیل بنیادی تبدیل شود.

نحوه کار

پایه و اساس این پلتفرم بر اساس اجماع و خرد جمعی است. مواردی که امتیاز بیشتری دریافت کند به ابتدای فهرست منتقل می‌شود و بالتبع مواردی که از لحاظ اعتبار در سطح کمتری قرار دارند به انتهای فهرست منتقل شده و سرانجام حذف خواهند شد.
صحت اطلاعات

تمامی مطالب مربوط به هر سهم یا صنعت توسط کاربران ثبت‌نامی در این شبکه اجتماعی ثبت شده و صرفاً نظر شخصی اعضا است که مورد تأیید یا عدم تأیید پلتفرم نیست.

SWOT

تحلیل SWOT روشی برای تعیین نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها است. تجزیه‌و‌تحلیل SWOT مشهور‌ترین ابزار ممیزی و تجزیه‌و‌تحلیل موقعیت استراتژیک تجاری کلی و محیط آن است. ما در گام اول به نقاط قوت و نقاط ضعف شرکت‌ها و صنایع می‌پردازیم.